Mei Tai és hibrid testvére a félcsatos hordozó
Ha érdekelnek az újdonságok, kattints IDE!
Persze, hogy nálunk is a hordozást kissé a kényszer szülte. :D
Apa, már amikor láttuk, nappal aludt, éjjel dolgozott. Nagyszülők, testvérek, rokonok távol. A „nagy” tesó oviban. Kellett a kipihent és nyugodt anya a családnak.
A gyerekek éjjel velem aludtak (ennek előnyéről és hátrányáról nem térnék ki,nem célom az emberek megosztása ebben a témában), nappal a kicsi rajtam volt kendőben.
Később, amikor újra le tudtam ülni a gép elé, elkészült az első mei tai-om, „babaközelben”- es minta alapján,kissé átvariálva (popónál formáztam,nyakíve volt, puha volt és kényelmes…, de nem az igazi. Apa nem volt hajlandó felvenni!
Volt még pár próbálkozásom, de nem lett szerelem :(.
Sokáig nem készítettem mei tai-t, valahogy a csatos kényelmesebbnek bizonyult. Egészen addig, amíg felkérést nem kaptam egy kendőből készült mei tai-ra. Egyszerű volt, Nanduból(?) készült, felvéve álom puha, kényelmes és remek a súlyelosztása!!!! (képpel később jövök).
Fazonra többféle létezik, attól függően, mit tart fontosnak a felhasználó.
Derékpánt formájára többféle variáció született, mióta a Csengelino fennáll. Nagyon íves, a nagyon egyenes, és a kettő közt.
Félcsatos hordozó
Ha a mei tai- t csatos derékrésszel készítjük, félcsatos hordozót kapunk.
Fazon szerint mindkettő többféle lehet, megpróbálom összeszedni, mire is gondolok pontosan.
- Kendősen puha, minimális műagyag legyen benne? Nos, ezesetben azt a fazont ajánlom, amelynél a body magasság a derékpánt áthelyezéssel változtatható. A terpesz tépőzárral fixálható (előbbi megakadályozza a derékpánt elfordulását).